Ar verta vykdyti daugiabučių namų renovaciją?

Kasmet augant energetinių išteklių kainoms, sovietmečio statytų daugiabučių namų gyventojai už šilumą priversti mokėti ženkliai daugiau nei gyvenantieji naujos statybos butuose. Spręsti šią problemą siūloma pasitelkiant daugiabučių namų renovaciją.

Tačiau ar daugiabučių namų renovacija yra tikrasis išsigelbėjimas? Nėra paprastų sprendimų šiai problemai spręsti, pradedant įstatymine baze, kuri nėra patraukli gyventojams. Gyventojai renovacija nepasitiki, nemato finansinės naudos savo šeimyniniam biudžetui ir neskuba organizuotis į bendrijas.

Lieka tikėtis, kad daugiabučių namų renovacija bus vienu iš prioritetinių vyriausybės darbų.

Siekiant sumažinti kainas už šilumos suvartojimą ir subalansuoti šilumos sistemą reikia apšiltinti pastatus ir modernizuoti.šilumos ūkį.

Daugelis gyventojų mano, kad renovacijai lėšas turėtų skirti valstybė, o ne pensininkai ir taip nesudurdami galo su galu įsipareigotų bankams.

Tačiau visos partijos prieš rinkimus prižada imtis šių klausimų sprendimo iš esmės,, tačiau patekę į valdžią taip nieko ir nenuveikia renovacijos klausimais, nors pačios tikina, kad daugiabučių namų renovacija  sumažintų gyventojams sąskaitas už šildymą, pagerėtų gyvenimo sąlygos, išaugtų būsto vertė nekilnojamo turto rinkoje, sumažėtų eksploatacinės būsto išlaikymo išlaidos, būtų taupomi energetiniai ištekliai valstybės mastu.

Daugiabučių namų renovacija nėra Lietuvos atradimas. Ir kitose Rytų Europos valstybėse nemažą dalį namų sudaro seniai statyti daugiabučiai, kurių energijos sąnaudos yra didžiulės. Panaši ir būstų savininkų struktūra ir žmonių mentalitetas. Įsteigtos nevyriausybinės organizacijos jau daugiau kaip 10 metų dirba su Rytų Europos valstybėmis, siekdamos perteikti pažangesnę Vokietijos patirtį vykdant daugiabučių namų, renovaciją skatinant jos plėtrą ištisuose kvartaluose, ieškant alternatyvių energijos šaltinių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *