Centrinis šildymas už ir prieš

Ką pagalvoji išgirdęs centrinis šildymas?

Centrinis šildymas gali teikti šilumą visam pastatui ar atskirai jo daliai, jis tiekiamas iš vienos vietos  kelioms patalpoms . Norint kontroliuoti pastato  klimatą, centrinis šildymas gali būti derinamas su kitomis sistemomis, pastate įdiegiant integruotą sistemą apimančią patalpų šildymą, vėdinimą ir oro kondicionavimą.

Kuo centrinis šildymas skiriasi nuo katilinės? Centrinis šildymas šilumą generuoja  vienoje vietoje, pavyzdžiui, privačiame gyvenamajame name iš kambario, kuriame yra  krosnis šildymas perduodamas į kitas būsto patalpas ar iš šiluminio punkto daugiabučiame name šildymas perduodamas į visus pastato butus. Reiktų pažymėti, kad centrinio šildymo patalpa neprivalo būti geometriniame centriniame taške, tačiau ji pastate yra viena, kurioje generuojamas centrinis šildymas.

Popukiariausi šildymo metodai yra kai krosnis ar katilas degina gamtinių išteklių kurą – iškasamą iš žemės gelmių, tokių kaip durpės, anglis ar perdirbtą kurą. Tuomet susidariusi šiluma iš krosnies ar katilo pastato patalpose pasiskirsto per vamzdynus, sušilus vandeniui ar per ortakynus šiltam orui. Pastaruoju metu populiarėja ir saulės energijos panaudojimas pastatų šildymui, kur panaudojama vandens cirkuliacija.

Centrinis šildymas labiausiai paplito  nuo Antrojo pasaulinio karo ir daugiausiai naudojamas vidutinio klimato zonoje. Paprastai centriniam šildymui naudojamas skystas  kuras ir išsiskirianti šiluma paskirstoma oro sistemomis. Dideliuose pastatuose šildymui naudojamos ir garo, naftos, dujų, akmens anglies šildymo sistemos, retais atvejais diegiamas elektrinis šildymas, nes jis yra labai brangus, ir paprastai diegiamas naudojant  žemės šilumos siurblius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *