Fizinių asmenų bankrotų išvežimas į užsienį

Ekonominio pakilimo metu  kredito įstaigos lengvai dalindamos kreditus suprato, kad joms tai neigiamų pasekmių neturės, todėl mūsų tautiečius išvykusius dirbti į užsienį ir gaunančius didesnius atlyginimus nei gaudavo Lietuvoje, uoliai konsultuodavo kredito įstaigų užverbuoti konsultantai, kurie vykdavo į emigrantų  pamėgtas šalis ir parengdavo visus reikiamus paskolai gauti dokumentus, o grįžti į Lietuvą kredito gavėjui reikėdavo tik dėl kredito sutarties pasirašymo.

Atėjus krizei, sprogus nekilnojamojo turto burbului, už paskolas įsigyto turto vertė sumažėjo per pusę, skolininkai nebeišgali susimokėti skolų, sumažėjo darbo užmokestis, daugelis neteko darbo, situacija tapo grėsminga. Lietuvoje, skirtingai nuo kitų Europos Sąjungos valstybių nėra įmanomas fizinių asmenų bankrotas. Tai įtakojo tokius procesus, kai tautiečiai fizinio asmens bankroto ieškojo užsienio šalyse, kur tai yra įmanoma įvykdyti. Mūsų vyriausybė nemato poreikio apsaugoti savo piliečius nuo besaikio kreditorių apetito palikti skolininkus ir be turto ir su didžiulėmis skolomis, juridiniams asmenims bankrutuoti galima, o fiziniams užkertama galimybė, nors atstačius asmens mokumą jis galėtų nešti valstybei naudą mokėdamas mokesčius ar kurdamas darbo vietas.

Palankiausios sąlygos bankrutuojantiems asmenims užtikrintos Didžiojoje Britanijoje. Ten užtenka asmeniui  įsidarbinti ir 3 mėnesius mokėti mokesčius, išsinuomoti būstą ir tada galima kreiptis į teismą prašant jį paskelbti bankrutuojančiu. Asmuo turi būti skolingas vos daugiau nei  tris tūkstančius litų. Asmuo praranda bankui įkeistą turtą, tačiau jam nebereikia mokėti bankui likusios skolos sumos kuriai buvo įvertintas įkeistas turtas iki gyvenimo pabaigos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *