Geriausi universitetai Lietuvoje

http://www.webometrics.info/ skelbia geriausių universitetų dešimtuką Lietuvoje (2010m. duomenys)
10. Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU)
9. Kauno medicinos universitetas (KMU)
8. Mykolo Romerio universitetas (MRU)
7. Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU)
6. Klaipėdos universitetas (KU)
5. Šiaulių universitetas (ŠU)
4. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU)
3. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU)
2. Kauno technologijos universitetas (KTU)
1. Geriausias universitetas Lietuvoje – Vilniaus universitetas (VU)
Reitingai sudaryti pagal universiteto dydį, matomumą, vertingų straipsnių bei mokslininkų skaičių.
Žinoma, šis sąrašas yra sąlyginis. Turbūt daugelis sutiktų, kad objektyvus universiteto įvertinimas yra labai komplikuota užduotis. Mokymosi efektyvumas ne visada turi tiesioginę priklausomybę nuo dėstytojų mokslinių laipsnių ar universitete sukauptos mokslinės literatūros skaičiaus.
Dažnai vieną iš svarbiausių vaidmenų vaidina universiteto prestižas, nes tai padeda pritraukti pačius gabiausius ir veikliausius studentus. Pakliuvę į tokią aplinką studentai patys nori pasitempti ir neatsilikti nuo kolegų. Jeigu darome prielaidą, kad universiteto prestižas yra bene svarbiausias dalykas, tuomet Lietuvoje neabejotinai geriausias yra Vilniaus universitetas. Visgi šis universitetas garsėja konservatizmu. Tuo tarpu LCC universitetas, kuris net nepatenka į dešimtuką, orientuojasi į šiuolaikinių specialistų paruošimą, todėl studentai, baigę šį universitetą, yra vertinami darbdavių.
Studentams reikėtų prisiminti, kad studijavimas, tai ne tik referatų rašymas ar informacijos „kalimas“. Studijavimas – tai tobulėjimas visapusiškai ir ruošimasis savarankiško gyvenimo startui. Svarbiausia nesitikėti, kad universitetas, dėstytojai ar kažkas kitas turi pasirūpinti jūsų žiniomis ir tobulėjimu, o patiems siekti tikslo. O tai puikiai galima daryti kiekviename universitete!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *