Ką reikia žinoti apie darbo skelbimus?

Tiek spaudoje, tiek internete galima išvysti daug darbo skelbimų. Ko gero, visi sutiks, kad pagrindinis darbo skelbimų tikslas yra informuoti darbo ieškančius žmones apie laisvą darbo vietą, o taip pat tokie skelbimai – puiki priemonė, norint pranešti, jog jums reikalingas darbas. Darbo skelbimai – dažnai būna nemokami skelbimai. Šis savybė suteikia dar daugiau pranašumo, kadangi galima įdėti net keletą skelbimų, o už tai nereikia mokėti nei cento. Ir nors dauguma žmonių galvoja, kad jau viską žino apie darbo skelbimus, tai netiesa – yra keletas gudrybių, kurias turėtumėte žinoti apie darbo skelbimus.

Žmonės, ieškantys darbo, turėtų labai atidžiai analizuoti darbo skelbimus. Kartais vien tik iš darbo skelbimų galima daug sužinoti apie įmonę, kurioje yra laisva darbo vieta. Įmonių katalogas puikiai pasitarnaus tiems, kurie apie įmonę norėtų turėti dar daugiau informacijos. Atminkite, jog darbdaviai (ypač jei toje įmonėje dažnai keičiasi darbuotojai) būna linkę šiek tiek pagražinti darbo skelbimus ir tik nuėjus į darbo pokalbį atskleidžiama visa tiesa (prasitariama apie viršvalandžius ir pan.). Tad vos tik paskaitę darbo skelbimą, pernelyg nesusižavėkite įmone, siūlančia darbą (kol dar nežinote visos informacijos), nes priešingu atveju gali tekti skaudžiai nusivilti.

Tačiau teiginys, jog kartais yra mėgstama pagražinti darbo skelbimus tinka ne tik darbdaviams. Tą patį galima pasakyti ir apie darbo ieškančius žmones. Labai dažnai, žmonės, norintys rasti darbą yra linkę informaciją apie save papildyti nebūtais faktai arba netiksliai pateidami tam tikrą informaciją. Kaip pavyzdį, paimkime kalbos lygius: dažnai ieškantys darbi nurodo, jog gerai moka vieną ar kitą užsienio kalbą, tačiau atėjus į pokalbį pas darbdavį, paaiškėja, jog užsienio kalbos žinios yra žemiausio lygmens.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *