Kaip užbaigti registraciją

Turėdamas pavadinimo įtraukimo į registrą patvirtinantį dokumentą (lapą gautą iš registrų centro), banko patvirtinimą, kad atidaryta sąskaita tokiai steigiamai įmonei, įstatus, registracijos adreso suteikimui reikalingus dokumentus (banko sutikimą, patalpų savininko sutikimą), įgaliotas asmuo keliauja pas notarą. Priklausomai nuo notaro, jis gali būti priverstas atsinešti keletą užpildytų formų registrų centrui arba tai už jį padarys notaro asistentas. Gavęs iš notaro patvirtintų dokumentų rinkinį įgaliotas asmuo keliauja į registrų centrą ir pateikia dokumentus registravimui.

Viskas tu jau turi įmonę. Dabar jau liko tik nueiti į registrų centrą, pasimti patvirtintus įstatus ir registracijos pažymėjimą, kuris patvirtina įmonės įregistravimą. Su šiais dokumentais įmonės vadovas gali užsakyti gaminti įmonės spaudą (užsakyti galima ir anksčiau, tačiau be registracijos pažymėjimo jokia spaudus gaminanti įmonė jam neatiduos pagaminto spaudo).

Turėdamas registracijos pažymėjimą, įstatus, spaudą ir tapatybę patvirtinantį dokumentą, įmonės vadovas gali eiti į banką ir kaupiamąją sąskaitą paversti einamaja, tai reiškia, kad įneštu įstatiniu kapitalu galima pradėti naudotis.

Atrodo sudėtinga? Taip tik atrodo. Visa įregistravimą gali padaryti maždaug per savaitę (registravimo pažymėjimo išdavimas neįtrauktas į skaičiavimą). Jei visgi nuspręsi, kad tau šis procesas perdaug sudėtingas arba tau reikia įmonės šiandien primygtinai rekomenduoju įsigyti naujai įsteigtą įmonę. Tokiu būdu apsisaugosi nuo problemų ateityje kylančių iš buvusio savininko veiklos. Tik nesižavėk tuo, kad dažnai nusiperki įmonę už 3000 litų, kurios įstatinis yra 10 000 litų. Tai toli gražu nereiškia, kad kažkas tau duos įmonę su įneštu įstatiniu. Pirkdamas tiesiog pasirašysi, kad perėmei tuos dešimt tūkstančių esančius kasoje. Kitaip sakant, tu tris tūkstančius sumokėjai už įsteigimą, kuris steigiant pačiam kainuos maždaug 1000 litų, ir dar likai skolingas 10 000 litų savo naujai įsteigtai įmonei. Jau nekalbant apie  tai, kad negali pasirinkti pavadinimo ir įstatų. Jei kažkada nuspręsi keisti registracijos adresą, pavadinimą ar pačius įstatus, tau reikės perregistruoti įstatus ir visa tai kainuos. Dabar žinai viską – spręsk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *