Uždaroji akcinė bendrovė

Uždaroji akcinė bendrovė – tai uždarai akcininkų grupei priklausanti įmonė. Jos akcijomis negalima prekiauti biržoje ir net parduodamas savo akcijas prieš tai turi pasiūlyti kitiems akcininkams (jei tokių yra, niekas nedraudžia tau įkurti įmonę vienam). Minimalus įstatinis kapitalas tokio tipo įmonei Lietuvoje yra 10 000 litų. Tu taip pat rizikuoji tik įstatiniu kapitalu arba savo turima jo dalimi. Kitaip sakant ta suma, kurią sumoki už akcijas.

Tiek uždarąją tiek paprastą akcinę bendrovę galima ir nusipirkti. Skirtumas tik toks ar parduodančio asmens verslas yra kurti ir parduoti įmones ar jam jau nepasisekė verslas ir todėl jis nusprendė parduoti savo įmonę. Jei nuspręsi pirkti įmonę, kuri jau vykdė veiklą tau būtinai reikės atlikti auditą. Arba bent jau turėti pakankamai žinių turintį buhalterį, kuris peržiūrėtų buhalteriją, ir teisininką, kuris padarytų sutartį, kuria atsakomybė už įmonės veiklą ir skolas, kurios gali atsirasti iš buvusio savininko veiklos, būtų priskirta buvusiam savininkui.

Rekomenduočiau įsteigti įmonę pačiam. Jei steigsi pats, šiek tiek sutaupysi nei pirkdamas naujai įstegtą įmonę, juk žmonės, kurių verslas yra įmonių steigimas iš to gyvena. Be to, steigdamas įmonę pats įgysi žinių susijusiu su jos valdymu, įmonės vadovo teisėm ir pareigom, o svarbiausią – akcininko teisėm ir pareigom. Aš labai tikiuosi, kad supratai jog perdaug rizikinga steigti individualią įmonę, todėl apie ją net nekalbėsiu. Galbūt šiandien tau ir atrodo, kad tavo sugalvotas verslas yra visiškai nerizikingas ir kad jis niekada nebankrutuos ir neįvels tavęs į jokias problemas, bet nėra nei vieno verslo pasaulyje, kuris anksčiau ar vėliau nebankrutuotų. Viskas turi savo pradžią ir pabaigą.

Ko reikia, kad įsteigtum įmonę? Pirmiausia, pasirinkti teisinę formą. Rinkis iš uždaroji akcinė bendrovė ir akcinė bendrovė – prymygtinai siūlau. Tada reikia išsirinkti pavadinimą ir užregistruoti jį pavadinimų registre (Lietuvoje – juridinių asmenų registro skyriuje). Tada tarp akcininkų sudaroma steigimo sutartis, o jei steigi vienas – steigimo protokolas. Šiame dokumente nurodoma kas bus atsakingas už įmonės steigimą, atidarys kaupiamąją sąskaitą, pasirašys dokumentus pas notarą ir bus paskirtas įmonės vadovu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *